SZMM5Z4V3T5G
onsemi
Product No:
SZMM5Z4V3T5G
Package:
SOD-523
Description:
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD523
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±6.98%
Power - Max 500 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-79, SOD-523
Product Status Active
Base Product Number SZMM5
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-523
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA