SZMM5Z9V1ST5G
onsemi
Product No:
SZMM5Z9V1ST5G
Manufacturer:
onsemi
Package:
SOD-523
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD523
User Guide
Mfr onsemi
Series Automotive, AEC-Q101
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2.08%
Power - Max 500 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-79, SOD-523
Product Status Active
Base Product Number SZMM5
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-523
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA