
onsemi
Product No:
SZMMBZ15VALT3G
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3 (TO-236)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 12VWM 21VC SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.2451
2.451
100
0.129675
12.9675
500
0.085348
42.674
1000
0.058036
58.036
2000
0.052345
104.69
5000
0.045514
227.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 40W |
| Base Product Number | SZMMBZ15 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 14.25V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 21V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 12V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1.9A |