
onsemi
Product No:
SZMMBZ5248BLT3G
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3 (TO-236)
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.12255
1.2255
100
0.0665
6.65
500
0.040945
20.4725
1000
0.02792
27.92
2000
0.023731
47.462
5000
0.021404
107.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 225 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | SZMMBZ5248 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 21 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 18 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 14 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |