SZMMSZ10T1G
onsemi
Product No:
SZMMSZ10T1G
Manufacturer:
onsemi
Package:
SOD-123
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
User Guide
Mfr onsemi
Series Automotive, AEC-Q101
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Active
Base Product Number SZMMSZ10
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA