SZMMSZ24T3G
onsemi
Product No:
SZMMSZ24T3G
Description:
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
User Guide
Mfr onsemi
Series Automotive, AEC-Q101
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance -
Power - Max 500 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Obsolete
Base Product Number SZMMSZ24
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA