SZMMSZ2V7ET1G
onsemi
Product No:
SZMMSZ2V7ET1G
Description:
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
Series Automotive, AEC-Q101
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Active
Base Product Number SZMMSZ2
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA