
onsemi
Product No:
SZMMSZ4688T3G
Manufacturer:
Package:
SOD-123
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.23275
2.3275
100
0.1178
11.78
500
0.096083
48.0415
1000
0.071278
71.278
2000
0.059974
119.948
5000
0.057332
286.66
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | - |
| Power - Max | 500 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | SZMMSZ4688 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.7 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 3 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |