
onsemi
Product No:
SZMMSZ4704T3G
Manufacturer:
Package:
SOD-123
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 17V 500MW SOD123
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.22705
2.2705
100
0.120365
12.0365
500
0.079154
39.577
1000
0.053827
53.827
2000
0.048554
97.108
5000
0.042218
211.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | - |
| Power - Max | 500 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | SZMMSZ4704 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 17 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 nA @ 12.9 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |