SZNZ8F7V5SMX2WT5G
onsemi
Product No:
SZNZ8F7V5SMX2WT5G
Description:
7.5V ZENER TIGHT TOLERANCE IN X2
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2.27%
Power - Max 250 mW
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Package / Case 2-XDFN
Product Status Active
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package 2-X2DFNW (1x0.6)
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA