SZNZ9F7V5ST5G
onsemi
Product No:
SZNZ9F7V5ST5G
Manufacturer:
onsemi
Package:
SOD-923
Batch:
Datasheet:
Description:
SOD-923 EUT SNGL LPS PBF
User Guide
Mfr onsemi
Series Automotive, AEC-Q101, SZNZ9F2V4ST5G
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2.13%
Power - Max 250 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-923
Product Status Active
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-923
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA