T18-2VPFF100IR-2M
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18-2VPFF100IR-2M
Description:
T18-2 IR 100MM PNP 2M CABLE
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series T18-2
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red LED
Response Time 2ms, 2ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 328.084' (100m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP68, IEC IP69
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C