T18-2VPFF150IR-2M
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18-2VPFF150IR-2M
Description:
T18-2 SERIES: IR FIXED FIELD; RA
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (850nm)
Adjustment Type -
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 70°C