T18-2VPFF150IR-Q8
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18-2VPFF150IR-Q8
Description:
T18-2 SERIES: IR FIXED FIELD; RA
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared (850nm)
Response Time 2ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IP67, IP68, IP69K
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C