T18-2VPFF200-9M
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18-2VPFF200-9M
Description:
T18-2 SERIES: FIXED FIELD; RANGE
Package Box
Cable Length 354.331" (9000.00mm)
Light Source Red (624nm)
Response Time 2ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67, IP68, IP69K
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C