T18-2VPFF30-2M
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18-2VPFF30-2M
Description:
T18-2 SERIES: FIXED FIELD; RANGE
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (624nm)
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 70°C