T18AW3FF100Q3
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18AW3FF100Q3
Description:
EZ-BEAM T18 SERIES: THREADED R-A
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series T18
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared LED
Response Time 16ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 20V ~ 250V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69K
Output Configuration Solid State - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C