T18AW3FF25Q1
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18AW3FF25Q1
Description:
EZ-BEAM T18 SERIES: FIXED FIELD<
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared (880nm)
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.98" (25mm)
Voltage - Supply 20 ~ 250 VAC
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69K
Base Product Number T18AW3
Output Configuration Light-On
Operating Temperature -40°C ~ 70°C