T18AW3FF50 W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18AW3FF50 W/30
Description:
EZ-BEAM T18 SERIES: FIXED FIELD;
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series T18
Package Box
Cable Length 354.331" (9000.00mm)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 16ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 20V ~ 250V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69K
Output Configuration SPST - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C