T18AW3FF50Q1
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18AW3FF50Q1
Description:
EZ-BEAM T18 SERIES: FIXED FIELD;
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared LED
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 20V ~ 250V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69K
Output Configuration Solid State - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C