T18S2P6FF100Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18S2P6FF100Q
Description:
T18 EZ-BEAM 100MM INP M12 4PIN
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series EZ-BEAM® S2
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Infrared
Response Time 3ms
Product Status Obsolete
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 328.084' (100m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C