T18SP6FF100 W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
T18SP6FF100 W/30
Description:
T18 RANGE 100MM IN 10-30VDC 9M
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series T18
Package Bulk
Cable Length 354.33" (9m)
Light Source Infrared (880nm)
Adjustment Type -
Sensing Distance 328.084' (100m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C