T30AD9FF150
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30AD9FF150
Description:
EZ-BEAM T30 SERIES NAMUR FIXED-F
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series T30
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 10ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 5.91" ~ 354.33" (150mm ~ 9m)
Voltage - Supply 5V ~ 15V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 1, 2, 3, 3S, 4, 4X, 6, 6P, 12, 13 IEC IP67
Output Configuration Analog Current
Operating Temperature -40°C ~ 70°C