T30AW3FF400
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30AW3FF400
Description:
EZ-BEAM T30 SERIES: FIXED FIELD;
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared LED
Response Time 16ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 20V ~ 250V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP69
Output Configuration SPST - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C