T30SN6FF100Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30SN6FF100Q
Description:
T30SN6FF100Q DC NPN LO 100MM FF
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series T30
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP69
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C