T30SN6FF400
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30SN6FF400
Description:
EZ-BEAM T30 SERIES: FIXED FIELD<
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number T30SN6
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C