T30SN6FF400Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30SN6FF400Q
Description:
EZ-BEAM T30 SERIES: FIXED FIELD;
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP69
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C