T30SN6LP
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30SN6LP
Description:
EZ-BEAM T30 SERIES: POLARIZED RE
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Retroreflective, Polarized
Adjustment Type -
Sensing Distance 236.220" (6m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP69
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C