T30SN6RE
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30SN6RE
Description:
EZ-BEAM T30 SERIES RECEIVER/EMIT
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared LED
Response Time 1.5ms, 3ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 196.85' (60m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP69
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C