T30SP6FF100Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30SP6FF100Q
Description:
EZ-BEAM T30 SERIES FIXED FIELD<B
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared
Response Time 3ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P IEC, IP69K
Base Product Number T30SP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C