T30SP6FF400
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30SP6FF400
Description:
EZ-BEAM T30 SERIES: FIXED FIELD<
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared
Response Time 3ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number T30SP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C