T97F336K050ESB
Vishay Sprague
Product No:
T97F336K050ESB
Description:
CAP TANT 33UF 10% 50V 3024
Features High Reliability
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code F
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm