T97F336M050CZS
Vishay Sprague
Product No:
T97F336M050CZS
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 33UF 20% 50V 3024
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Conformal Coated
Series TANTAMOUNT®, T97
Package Tape & Reel (TR)
Ratings COTS
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3024 (7660 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code F
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm