TAJX227K006RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJX227K006RNJ
Description:
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5217
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 220 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm