TAP225M050SCS
KYOCERA AVX
Product No:
TAP225M050SCS
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 50V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 222
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series TAP
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 2.2 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm