Home / Tantalum Capacitors / TBJD226K035LBSB0024
TBJD226K035LBSB0024
KYOCERA AVX
Product No:
TBJD226K035LBSB0024
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Series TBJ
Package Bulk
Ratings COTS
Features High Reliability
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm