Home / Tantalum Capacitors / TBJD336K010CRSB0000
TBJD336K010CRSB0000
KYOCERA AVX
Product No:
TBJD336K010CRSB0000
Description:
CAP TANT
Series TBJ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings COTS
Features High Reliability
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Failure Rate B (0.1%)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm