Home / Tantalum Capacitors / TBJD336M035LBSB0024
TBJD336M035LBSB0024
KYOCERA AVX
Product No:
TBJD336M035LBSB0024
Description:
CAP TANT 33UF 20% 35V 2917
Series TBJ
Package Bulk
Ratings COTS
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm