Home / Microcontrollers / TC277T64F200SDBLXUMA2
TC277T64F200SDBLXUMA2
Infineon Technologies
Product No:
TC277T64F200SDBLXUMA2
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
PG-LFBGA-292-6
Batch:
Datasheet:
Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 292LFBGA
User Guide
Mfr Infineon Technologies
Speed 200MHz
Series AURIX™
Package Tape & Reel (TR)
RAM Size 472K x 8
Core Size 32-Bit Tri-Core
EEPROM Size 64K x 8
Peripherals DMA, POR, WDT
Connectivity ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Mounting Type Surface Mount
Core Processor TriCore™
Package / Case 292-LFBGA
Product Status Active
Data Converters A/D 60x12b SAR, Sigma-Delta
Oscillator Type External
Base Product Number TC277T64
Program Memory Size 4MB (4M x 8)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TA)
Supplier Device Package PG-LFBGA-292-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.17V ~ 5.5V