Home / Microcontrollers / TC277TP64F200SCAKXUMA2
TC277TP64F200SCAKXUMA2
Infineon Technologies
Product No:
TC277TP64F200SCAKXUMA2
Mfr Infineon Technologies
Speed 200MHz
EEPROM Size 64K x 8
Peripherals DMA, POR, WDT
Connectivity ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 169
Product Status Active
Data Converters A/D 60x12b SAR, Sigma-Delta
Oscillator Type External
Base Product Number TC277TP64
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package PG-LFBGA-292-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.17V ~ 5.5V