Home / Microcontrollers / TC399XP256F300SBCKXUMA1
TC399XP256F300SBCKXUMA1
Infineon Technologies
Product No:
TC399XP256F300SBCKXUMA1
Package:
PG-LFBGA-516-5
Description:
IC MCU 32BIT 16MB FLASH 516LFBGA
User Guide
Mfr Infineon Technologies
Speed 300MHz
Series AURIX™
Package Tape & Reel (TR)
RAM Size 2.75K x 8
Core Size 32-Bit 6-Core
EEPROM Size -
Peripherals DMA, WDT
Core Processor TriCore™
Package / Case 516-LFBGA
Product Status Obsolete
Data Converters A/D 100x12b
Oscillator Type Internal
Base Product Number TC399XP256
Program Memory Size 16MB (16M x 8)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package PG-LFBGA-516-5
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.3V, 5V