TD1C37HS
ITT Cannon, LLC
Product No:
TD1C37HS
Description:
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Product Status Active
Voltage Rating 200V
Dielectric Material -
Number of Positions 37
Current Rating (Amps) 7.5A