TD1D50TPC
ITT Cannon, LLC
Product No:
TD1D50TPC
Description:
CONN D-SUB PLUG 50POS PNL MNT
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Finish Gold
Flange Feature Cable Side
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 200V
Dielectric Material -
Number of Positions 50
Current Rating (Amps) 7.5A