TH3C106M025F1100
Vishay Sprague
Product No:
TH3C106M025F1100
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
Features Automotive
Tolerance ±20%
Capacitance 10 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm