TH3C476M010E0800
Vishay Sprague
Product No:
TH3C476M010E0800
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 2312
Features Automotive
Tolerance ±20%
Capacitance 47 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm