TH3D226K025F0600
Vishay Sprague
Product No:
TH3D226K025F0600
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TANTAMOUNT®, TH3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm