TH3D226K035E0600
Vishay Sprague
Product No:
TH3D226K035E0600
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm