TH3E106K050C0500
Vishay Sprague
Product No:
TH3E106K050C0500
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 10 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm