TH4B106K010C1800
Vishay Sprague
Product No:
TH4B106K010C1800
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1411
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TANTAMOUNT®, TH4
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 10 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm