
Texas Instruments
Product No:
TL082CM/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.482
1.482
10
1.32335
13.2335
25
1.2559
31.3975
100
1.0317
103.17
250
0.964402
241.1005
500
0.852245
426.1225
1000
0.672828
672.828
2500
0.627969
1569.9225
5000
0.596572
2982.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 13V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.6mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TL082 |
| Current - Input Bias | 50 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 17 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 36 V |